Miasto

Jaka edukacja? W stronę praktyki i współpracy

Edukacja walczy z ekonomią i polityką. Kto wygrywa? Jakiej szkoły chcemy, to pytania wtorkowej debaty w KP w Gdańsku.

Szkoła zanurzona w tradycji, chce kształtować przyszłość. Prywatne poglądy łączą się z ideami promowanymi przez państwo m.in. za pośrednictwem programów nauczania. Wpływ na edukację wywierają dzisiaj ekonomia i polityka. Nauczyciele mają za zadanie formować umysły, a neoliberalne praktyki wchodzą do szkół.

 


Łamigłówka edukacyjna komplikuje się coraz bardziej. Wygrywa ekonomia, ilość uczniów w klasie i szkolny księgowy. Pedagodzy, nauczyciele i rodzice biją na alarm. Diagnozę znamy. Jednak szkoła to nie towar, a pytanie czy to się opłaca? nie jest, miejmy nadzieję, najważniejsze. Pytamy zatem: Jakiej edukacji chcemy?

 

 


Dyskusja
zatytułowana JAKA EDUKACJA? W STRONĘ PRAKTYKI I WSPÓŁPRACY odbędzie się we wtorek, 15 października 2013, godz. 19:15, w Świetlicy Krytyki Politycznej w Trójmieście, ul. Nowe Ogrody 35, II p., Gdańsk.


Goście: prof. Joanna Rutkowiak – Uniwersytet Gdański, Piotr Kowalczuk – Urząd Miejski Gdańsk, Agnieszka Tomasik – V LO Gdańsk, Agata Diduszko-Zyglewska
Warszawska Komisja Dialogu Społecznego ds. kultury, Krytyka Polityczna. Moderacja: Maria Klaman, Krytyka Polityczna Trójmiasto.

 


 

We wrześniu 2013 roku w Gdańsku odbył się już VIII Ogólnopolski Zjazd Pedagogiczny z udziałem kilkuset pedagogów z niemalże wszystkich, największych uczelni w naszym kraju. Gdańsk gorąco przyjął naukowców i pedagogów.

Wymiana wiedzy świetnie funkcjonuje w świecie akademickim, ale strumień jej przepływu i realnej współpracy między ekspertami, nauczycielami, rodzicami a samorządami jest wąski. Dzielmy się poglądami na edukację, by móc tworzyć najlepsze rozwiązania dla jej rozwoju.

 


Edukacja i szkoła to obszary przez które przechodzi każdy z nas. To pole, które kształtuje naszą przyszłość, jakość naszego życia, i jakość państwa. Ostatecznie edukacja jest sprawą każdego i każdej z nas.


 

Punktem wyjścia do dyskusji będzie książka Edukacja. Przewodnik Krytyki Politycznej. W dniu spotkania książka dostępna będzie w niższej cenie25 PLN.

 


SPOTKANIE OTWARTE! WSTĘP WOLNY!

 

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij