Miasto

Kapitał w XXI wieku – dyskusja

Dyskusja o książce Thomasa Piketty'ego "Kapitał w XXI wieku" na Wydziale Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej.

Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej kolejne spotkanie z cyklu „Wieczór z ekonomią” poświęci dyskusji o książce Thomasa Piketty’ego Kapitał w XXI wieku.

O książce:

Najważniejsza i najbardziej poczytna książka ekonomiczna dekady, światowy bestseller, który zmienił sposób, w jaki patrzymy na społeczeństwo, na gospodarkę i na obecne w nich nierówności. Napisany ze swadą, ale i ugruntowany w nowatorskiej analizie danych empirycznych, błyskotliwy i rzetelny zarazem Kapitał w XXI wieku na długie lata wyznaczył nowe szlaki w ekonomii.

Do stycznia 2015 sprzedano PÓŁTORA MILIONA egzemplarzy książki w językach francuskim, angielskim, niemieckim, chińskim i hiszpańskim.

Nieznajomość tej pracy intelektualnie dyskwalifikuje.

Prof. Jerzy Hausner

Na spotkaniu o najgłośniejszej publikacji ekonomicznej ostatnich lat gościem prof. Piotra Dominiaka będzie prof. dr hab. Elżbieta Mączyńska-Ziemacka.

Spotkanie poświęcone książce Thomas Piketty’ego Kapitał w XXI wieku z udziałem prof. dr hab. Elżbiety Mączyńskej-Ziemackej odbędzie się w czwartek, 14 maja, o godz. 18.00 na Wydziale Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej, ul. R. Traugutta 79, w sali nr 318-319. Wstęp wolny.

Podczas spotkanie możliwe będzie kupienie książki w promocyjnej cenie. Publikacja jest też dostępna on-line.

prof. dr hab. Elżbieta Mączyńska-Ziemacka –absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego. Kierownik Zakładu Badań nad Bankructwami Przedsiębiorstw Instytutu Finansów Korporacji i Inwestycji w Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie SGH. Pracownik naukowy INE PAN. Prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego. Stała komentatorka Radia TOK FM. Przewodnicząca Rady Programowej VIII i IX Kongresu Ekonomistów Polskich. W latach 1994-2005 sekretarz naukowy Rady Strategii Społeczno-Gospodarczej przy Radzie Ministrów (RSSG). Zainteresowania naukowe: analiza ekonomiczna, wycena przedsiębiorstw; problemy bankructw i upadłości przedsiębiorstw,współczesna myśl ekonomiczna (szczególnie ordoliberalizm i społeczna gospodarka rynkowa). Autorka ponad 200 publikacji.

Thomas Piketty (1971) – francuski ekonomista, absolwent m.in. London School of Economics, dyrektor ds. badań w École des hautes études en sciences sociales (EHESS), współzałożyciel i profesor w Paris School of Economics. W 2012 roku wybrany przez „Foreign Policy” do grona stu najbardziej wpływowych intelektualistów na świecie. Obok bestsellerowej książki Kapitał w XXI wieku (2013) napisał też m.in. Ekonomię nierówności (2004) i Czy można uratować Europę? (2012), które wkrótce ukażą się nakładem Wydawnictwa Krytyki Politycznej.

Organizatorem wydarzenia jest Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij