NOWOŚĆ W SKLEPIE KP

Partycypacja_okladka_150px.jpg

>>Już jest: KP30!

kp30_okladka_300px.jpg

Komentarze

CYTAT DNIA

Nie możemy tworzyć idei, które będą łączyć ludzi, jeśli stracimy kontakt z tym, jakie jest ich życie. Jeśli nie wiemy, jak uznać sposób, w jaki ludzie obserwują świat, odczuwają go i doświadczają, nigdy nie będziemy w stanie pomóc im w uznaniu samych siebie albo zmianie świata na lepsze.
Marshall Berman, Przygody z marksizmem

Katalog Książek KP

Książki w sklepie KP

Advertisement
Order software online
31 maja: Pokaz filmów krótkometrażowych Drukuj
sg   
22.05.2010
Nagrodzone dziewczyny – pokaz filmów krótkometrażowych wyświetlanych na Krakowskim Festiwalu Filmowym.
31 maja, poniedziałek, godz. 19.00, Nowy Wspaniały Świat

Jak to jest być  moją matką, reż. Norah McGettigan (Polska 2007).
Monika (Izabela Kuna), od czasu wypadku, któremu uległa trzy lata wcześniej, jest skazana na wózek inwalidzki. Kobieta nie poddaje się i walczy o pełnoprawne życie. Jej córka, Julia (Olga Frycz) nagrywa kamerą każdą wspólnie spędzoną chwilę. Film, który powstaje, wyzwala w nich skrywane dotąd emocje.  


Aria Diva, reż. Agnieszka Smoczyńska (Polska 2007). 
Do klatki, w której mieszka Basia wprowadza się diva operowa (Katarzyna Figura), która uwodzi Basię swoim głosem. Między kobietami zawiązuje się przyjaźń, która przeradza się w zaskakujące dla obu kobiet uczucie. Srebrny Lajkonik i Srebrny Smok na KFF w 2008 roku. 


Koniec ulicy, reż. Anna Stępczak-Patyk (Polska 2005)
Krótka uliczka na Górnym Śląsku. Wszyscy się tu znają. Nie bez przyczyny domy nazywa się familokami. Sąsiedzi wiedzą, że Norbert wyrwie ząb, zanim go jeszcze zaboli. Codzienny rytm tej mikrospołeczności, której większość stanowią górnicze rodziny, nadaje zmianowa praca, a teraz też wyczekiwanie bezrobotnych. Budowa Drogowej Trasy Średnicowej zmieni wkrótce ulicę Piekarską w trasę szybkiego ruchu.

Wstęp wolny.

Na podobny temat

Aktualizacja    ( 31.05.2010 )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Generated in 0.39444 Seconds