Zakazane miłości. Seksualność i inne tabu

,
+A -A

19 listopada w Serii Publicystycznej Wydawnictwa Krytyki Politycznej ukaże się książka Marty Konarzewskiej i Piotra Pacewicza Zakazane miłości. Seksualność i inne tabu. 7 grudnia zapraszamy na spotkanie z autorami, które odbędzie się w cyklu Lektury krytyczne, prowadzonym przez Romana Kurkiewicza. Udział wezmą: Jej Perfekcyjność oraz Anna Laszuk.

zakazane_mioci_okadka_300px.jpg O KSIĄŻCE

Jestem przekonany, że ta książka pomoże każdemu czytelnikowi zastanowić się nad tym, co by było, gdyby mu zabroniono być sobą.
Wiktor Osiatyński

Konarzewska i Pacewicz opowiadają o tym, na jak wiele niezwykłych sposobów można realizować swoje człowieczeństwo. I o tym, jak niszczymy tę różnorodność ulegając mitowi jednoznaczności.
Jacek Kochanowski

Książka odkrywa inne przestrzenie tożsamości, języka, kultury, zabawy, stylu. Dobrze się to czyta i dobrze o tym czytać.
Magdalena Środa

Każdy ma takie same prawo do wolności, miłości i seksu, bez względu na to, jaki typ seksualność wyraża i z jakiego powodu. Dozgonnie wierny monogamiczny gej, zmieniająca co noc partnerki lesbijka, osoba zaangażowana w relacje BDSM, fantazyjnie ubrany trans, osoby hetero w domach poligamicznych, biseksualistka, która kocha raz dziewczynę, raz chłopca – to wszystko obywatele tego świata i tego kraju.

Dwadzieścia lat po demokratycznym przełomie wciąż odmawia im się równouprawnienia. Odmienne zwyczaje, style życia i miłosne wzorce spychane są do  podziemia – albo do getta „prywatności”. Leczyć ich – mówią ekstremiści. Rób to w domu, po kryjomu – mówią konserwatyści mieniący się liberałami. Marcie Konarzewskiej i Piotrowi Pacewiczowi opowiadają, jak tęsknią, cierpią, pragną i nienawidzą. Co daje rozkosz, a co boli. Każda z  rozmów opowiada inną prawdę o miłości.

Czytaj: Kochając księdza - fragment książki, który ukazał się w "Wysokich Obcasach" z 23 października 2010.


ZAPROSZENIE

7 grudnia (wtorek) w cyklu Lektury krytyczne odbędzie się oficjalna premiera książki. Udział wezmą: autorzy książki Marta Konarzewska i Piotr Pacewicz, Jej Perfekcyjność, jeden z bohaterek książki, oraz Anna Laszuk, Tok FM; prowadzenie Roman Kurkiewicz.

 


O AUTORACH

Marta Konarzewska (1977) –  polonistka, krytyczka literacka, teoretyczka queer.  Pracuje nad doktoratem o polskiej literaturze feministycznej. Autorka głośnego tekstu Jestem nauczycielką i jestem lesbijką w „Gazecie Wyborczej”. Organizatorka manif, parad i wieców mniejszościowych. Wicenaczelna lesbijsko-feministycznego magazynu „Furia”. Żiżkofilka.

Piotr Pacewicz (1953) – dr psychologii, autor książki o rewolucjach społecznych Pomiędzy myślą a rzeczywistością (1981). W PRL uczestnik ruchu kontrkultury. W latach 80. redaktor podziemnego „Tygodnika Mazowsze”. Przy Okrągłym Stole sekretarz Bronisława Geremka. Współzałożyciel i wicenaczelny „Wyborczej”, publicysta, inicjator akcji społecznych m.in. „Rodzić po ludzku”. Autor programu i książki Pociąg osobowy (2010). Maratończyk.

 

Strona książki na facebooku

 

PATRONAT

 

tokfm_logo-male_pat-1.jpg logo_przekroju_nowe.jpg furia_logo.jpg

 

 

 

 

 

 

DANE KSIĄŻKI

Tytuł: Zakazane miłości. Seksualność i inne tabu
Autor: Marta Konarzewska, Piotr Pacewicz
Seria Publicystyczna, t. 8

Wstęp: Jacek Kochanowski, Wiktor Osiatyński, Magdalena Środa

Zdjęcia: Agata Kubis
Projekt okładki: Twożywo
ISBN 978-83-62467-01-3
Okładka: miękka
Format: 145 x 205
Liczba stronic: 320
Wydawnictwo Krytyki Politycznej
Miejsce i data wydania: Warszawa 2010
Cena: 34,90 zł

Premiera: 19 listopada 2010

Książka do nabycia w promocyjnej cenie w Centrum Kultury Nowy Wspaniały Świat (ul. Nowy Świat 63, Warszawa) i księgarni internetowej KP www.sklep.krytykapolityczna.pl, a także w sieci Empik i dobrych księgarniach na terenie całej Polski.

Polub Dziennik Opinii na FB   

Dziękuję autorom

Bardzo dziękuję za tę książkę ! Merytorycznie , temat jest mi znany ,ale dzięki tej publikacji poznałam , jak to jest w przypadku konkretnego człowieka . W przypadku wielu bohaterów ,jest to niezwykłe, głębokie studium psychologiczne. Autorzy pokazują nam swych bohaterów w sposób , który budzi ogromną do nich sympatię . Książka jest niczym \" zwierciadło \" , każdy znajduje w niej co chce , na miarę swoich możliwości intelektualnych , głębi duszy , postrzegania świata sercem i umysłem. Dziękuję i gratuluję !

doniesienie

Informuję , że , aby móc kupić tę książkę w łódzkich empikach , trzeba o nią zapytać . Nie jest wyeksponowana , jako nowość , jest wręcz niewidoczna . Długo też ,tu w Łodzi czekaliśmy na nią . Czyżby , to czyjaś sprawka ? Należałoby coś z tym zrobić ! Sprawdzić !

Dziekuję !!

Dziękuję ! Bardzo dziękuję!! Ludziom , którzy zechcieli opowiedzieć o sobie i autorom tej książki. Dzięki Wam , przestanę się wreszcie bać , wszystkiego , nawet siebie ! Wiem , że ta lektura zawiera wiele wątków , jest zarówno głęboka, jak też zwyczajna. Mnie dodała sił , odwagi , wiary w siebie. Podziwiam Panią Martę Konarzewską , że z takim uporem tłumaczy światu na czym polega istota rzeczy !! To bardzo dobrze !! młode pokolenie wchodzi w życie w rzeczywistości , w której mówi się o różnorodności płci. Nam , ludziom starszego pokolenia , było i jest znacznie trudniej . Tym serdeczniej dziękuję !! Magdalena

gratulacje!

Gratuleję autorom. Oprócz tego, że pokazali prawdziwych ludzi i prawdziwe problemy to też ujęli temat z różnych perspektyw i płaszczyzn. Nie jest to tylko jednostronna opowieść. Ponadto jest bardzo zadowalająca pod względem merytorycznym. Polecam wszystkim!

piękny prezent

Dostałam ja jako prezent w konkursie Miss Trans. lezała na półce, pojechała ze mna do pracy do Niemiec. dzisija wziełam ja rano i do chwili obecnej przeczytałam 200 stron. Analizuje siebie i poznaje od ponad pół roku z jako taką swiadomością, ale to, co przeczytałam tutaj, jest niesmowite. powoduje, że ponownie zaczynam wnikać w głąb siebie i przzywoływac spowrotem to, co juz starałam sie wymazać, bo wydawało mi się, że nie wypada, że nie jest ważne. cieszę sie, że dane mi było poznać oboje. Oraz poznać na kartach ksiązki ich bohaterów. Wraca wiara w lepsze jutro...

Multimedia

TVKP

Joanna Scheuring-Wielgus o NGO-sach

–NGO-sy od 27 lat wykonują gigantyczną i bardzo ważną pracę. Trzeba ich bronić być może nawet bardziej niż Trybunału – mówiła Joanna Scheuring-Wielgus w programie #Sterniczki Roberta Kowalskiego.

WYDAWNICTWO

"Fanfik" Powieść nie tylko dla nastolatków!

W poznańskim liceum trwają przygotowania do Dnia Niepodległości. Czyja koncepcja zwycięży? Kółko historyczne domaga się patriotycznej akademii. Zespół kabaretowy woli skecze o rogalach świętomarcińskich. Tymczasem szesnastoletnia Tosia ma na głowie poważniejszy problem....

TVKP

Kaszulanis: Powiedzmy wspólnie "Stop reformie edukacji"

– Polska edukacja jest doceniona i chwalona na całym świecie. Do Polski przyjeżdżają kolejne ekipy z całego świata, które kręcą filmy dokumentalne pod hasłem „Polacy, jak wy to robicie, że osiągacie tak świetne wyniki?”. A my ten system teraz burzymy.

TVKP

Krasuska: Trump wygrał wybory, ponieważ przekonał nieprzekonanych

Gościnią "Sterniczek w KP" jest dr Karolina Krasuska. – Trump wygrał wybory, ponieważ przekonał nieprzekonanych, porzuconych przez establishment białych mężczyzn, ale również białe kobiety – mówi dr Karolina Krasuska w programie Roberta Kowalskiego Sterniczki w Krytyce Politycznej.