Nowość w sklepie KP

kepel72dpi_maly.jpg
1proc-male-1proc.png

Komentarze

Felieton bezmyślny
 -zlyidziki (1 komentarz)
Władcy dziennikarskich marionetek
 -kot (2 komentarze)
Czarnacka: Wielka feministyczna ści
 -Spokojny (11 komentarzy)

CYTAT DNIA

Integrować to nie znaczy wymagać od imigrantów, by dostosowali się do pierwotnie obowiązujących zasad społeczeństwa przyjmującego, integrować to znaczy współpracować nad powszechnym ustanowieniem na nowo zasad rządzących całym społeczeństwem.
Daniel Cohn-Bendit
Advertisement
Po co nam NGO-sy? Drukuj
dg   
04.02.2010

Trwa dyskusja o NGO-izacji.

Marzyliśmy o społeczeństwie obywatelskim, a mamy całą masę organizacji pozarządowych (…), działających jak małe firmy - artykułem w „Gazecie Wyborczej” z 6 stycznia Agnieszka Graff (KP) rozpoczęła dyskusję o kondycji polskich organizacji pozarządowych.

Problemem nie jest instytucjonalizacja społeczeństwa obywatelskiego, tylko mała samoorganizacja obywatelska - polemizowała Wanda Nowicka („Gazeta” 12 stycznia) i zachęcała, aby dyskutować o tym, co zrobić, by wreszcie społeczeństwo skorzystało z wolności do organizowania się i wzięło sprawy w swoje ręce.

Samoorganizacja się sama nie zrobi
- odpowiedź Przemysława Sadura (KP) w „Gazecie Wyborczej” z 2 lutego 2010.

Barbara Limanowska - działaczka feministyczna, była dyrektorka Ośrodka Informacji Środowisk Kobiecych OŚKA - na witrynie Feminoteki: Merytoryczne argumenty i konsekwentne, długofalowe działania, w tym instytucjonalne wykorzystywanie mechanizmów kontroli, jakie daje obywatelom demokratyczne państwo prawa, a nie tylko PR i jednorazowe akcje, powinny być podstawą społecznego dialogu i zmiany.

Czytaj też polemikę Adama Bodnara i Jacka Kucharczyka oraz wywiad z Janiną Ochojską.

Przypominamy również teksty publikowane wcześniej na łamach witryny KP:
- tekst-apel Danuty Kuroń Czy autonomiczne organizacje społeczne są potrzebne?
- oraz tekst Piotra Frączaka Sześć grzechów głównych NGO.

Polecamy także audycję Romana Kurkiewicza: Agnieszka Graff, Wanda Nowicka, Przemysław Sadura, Kurkiewy, TOK FM.

Dyskusja o NGO-izacji będzie kontynuowana w najbliższy piątek, 5 lutego, o godz. 18.30 w siedzibie UFA.

W poniedziałek, 8 lutego, w godz. 11.00-14.00 - debata Społeczeństwo obywatelskie: mity i rzeczywistość w siedzibie Fundacji im. S. Batorego. Goście: Dariusz Gawin, Anna Giza-Poleszczuk, Agnieszka Graff, Ireneusz Krzemiński, Andrzej Rychard.


Na podobny temat




  Komentarze (1)
 1 lol
Dodane przez rebelle, w dniu - 04.02.2010 06:17
Od lat nie widziałam tak ciekawej, ważnej, intensywnej debaty w polskiej sferze publicznej.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować artykuły.
Zaloguj się lub zarejestruj.

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.3
Polska adaptacja - JoomlaPL.com Team

Aktualizacja    ( 04.02.2010 )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Powered By PageCache