Miasto

Krytyczny Przegląd Prasy

Omawianie doniesień medialnych w ramach projektu „Zaczytani na żywo” w poniedziałek 20 kwietnia, o godz. 18.00. Na Krytyczny Przegląd Prasy zapraszamy do Biblioteki Sopockiej, Filii nr 6.

Krytyczny Przegląd Prasy, czyli omówienie doniesień medialnych to dyskusja o aktualnościach, ale również okazja do poznania szerszej perspektywy podejmowanych tematów. Zależy nam, aby czytać i rozmawiać o interesujących nas zagadnieniach z zaproszonymi gośćmi. Planowane jest przeprowadzenie co najmniej sześciu spotkań Krytycznego Przeglądu Prasy. Do moderowania pierwszego spotkania cyklu, które odbędzie się w 20 kwietnia zaprosiliśmy edukatorkę związaną z Polską Akcją Humanitarną, Annę Chojnacką-Skoog.

Spotkanie w dużym stopniu poświęcone będzie szeroko rozumianej edukacji globalnej, której znaczenie w następujący sposób tłumaczy Stowarzyszenie dla Edukacji i Kultury – Spotkania: „Wszystko sprowadza się naprawdę do tego: całe życie jest ze sobą powiązane. Jesteśmy złapani w sieć wzajemności, z której nie można uciec, włożeni w jeden worek przeznaczenia. Cokolwiek dotyka kogoś bezpośrednio, wpływa na nas pośrednio. Zostaliśmy stworzeni do życia razem z powodu współzależnej konstrukcji rzeczywistości. Czy pomyślałeś kiedyś, że nie możesz wyjść rano do pracy bez bycia zależnym od większości świata? No właśnie, czy zastanawiałeś się: Skąd pochodzi kawa w twoim kubku? Skąd się wzięła gąbka? Jakim cudem trafił na twój stół bananowy jogurt? I zanim skończysz śniadanie, już zależałeś od ponad połowy świata.”

Krytyczny Przegląd Prasy odbędzie się w poniedziałek 20 kwietnia o godz. 18.00, w Bibliotece Sopockiej, Ul. 23 Marca 77C, Sopot. Wstęp wolny.

Krytyczny Przegląd Prasy jest częścią projektu Zaczytani na żywo realizowanego w czterech filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sopocie.  Różnorodność działań w projekcie dostosowana jest do potrzeb lokalnej społeczności zgromadzonej wokół poszczególnych filii.  Projekt oprócz promocji czytelnictwa zakłada integracje społeczności lokalnej poprzez prowadzenie otwartych spotkań dyskusyjnych, animację procesu poznawania się i długofalowego budowania relacji.

Kolejne spotkania Krytycznego Przeglądu Prasy odbędą się 18 maja, 15 czerwca, 19 października, 16 listopada, 14 grudnia.

Organizatorem wydarzenia jest Świetlica Krytyki Politycznej w Trójmieście w partnerstwie z Biblioteką Sopocką. Spotkanie jest częścią projektu „Zaczytani na żywo” wspieranego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz projekt Stacje Pogody współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Kultura.

           

Komentarze

System komentarzy niedostępny w trybie prywatnym przeglądarki.