Miasto

Miejsce, które zmusza

Spacer szlakiem miejsc ingerencji artystycznych w Cieszynie, połączony z dyskusją na temat sztuki w przestrzeni publicznej

 

niedziela, 30 marca, godz. 11.00, start: Świetlica Krytyki Politycznej „Na Granicy” w Cieszynie


W przestrzeni Cieszyna są miejsca, które stanowiły ważne inspiracje dla działań artystów i artystek. Są to zarówno konkretne obiekty jak i efemeryczne przestrzenie. Kultura poza instytucjami stanowi ważny element, dzięki któremu obraz miasta staje się pełny. Podczas spaceru-spotkania przy udziale inicjatorów wydarzeń artystycznych porozmawiamy o szansach, zagrożeniach i motywach działań artystycznych, performatywnych w przestrzeni publicznej Cieszyna. Joanna Rzepka-Dziedzic opowie o doświadczeniach związanych z realizowaniem działań artystycznych i kuratorskich, Bogusław Dziadzia o działaniach związanych z Biennale Sztuki w Wenecji Cieszyńskiej. Poza omówieniem samej warstwy artystycznej poruszymy także kwestie praktyk oporu, wiele z działań napotyka na ograniczenia związane z istnieniem miejsc symbolicznych czy niejasnym statusem miejsc (kwestia własności).


Goście: 

Joanna Rzepka-Dziedzic (galeria „Szara”)

Łukasz Dziedzic (galeria „Szara”)

Bogusław Dziadzia (Biennale Sztuki w Wenecji Cieszyńskiej, UŚ)


Prowadzenie: Joanna Wowrzeczka (Krytyka Polityczna)


Na spacer zapraszamy także rodziców z dziećmi, dla których zaplanowano specjalne zajęcia w temacie wiodącym.


Projekt „Spacery edukacyjne: kierunki kultury” współfinansowany jest ze środków MKiDN.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij