Miasto

Klub Filmowy LGBT | „Labirynt namiętności”

Pokaz filmu połączony z dyskusją prowadzoną przez Mariusza Kurca.

Uniwersytet Krytyczny | Klub Filmowy LGBT | Labirynt namiętności (Laberinto de pasiones); reż. Pedro Almodóvar; Hiszpania, 1982 

Prowadzenie: Mariusz Kurc

26 września, poniedziałek, godz. 19.00
Krytyka Polityczna, ul. Foksal 16, II p., Warszawa

Na ekranach kin gości najnowszy, dwudziesty film Pedro Almodóvara „Julieta”, a Klub Filmowy LGBT zaprezentuje drugi obraz w dorobku reżysera – „Labirynt namiętności” z 1982 r., nigdy nie pokazywany w Polsce w regularnej dystrybucji ani niedostępny na DVD.

Ten tandetny, obciachowy tytuł dobrze oddaje treść. To naprawdę istny labirynt namiętności, w którym rządzi przesada i kamp, a także seksualna bezpruderyjność, tak charakterystyczna dla wczesnego okresu twórczości Almodóvara.

Sexilla nie ma nigdy dość seksu z ciągle nowymi kochankami. Ma nadzieję na ustatkowanie się z pewnym bliskowschodnim księciem, dla którego jest to pierwszy heteroseksualny związek w życiu. Tymczasem psychoterapeutka Sexilii próbuje umówić się z jej ojcem. Jest też grupka podejrzanie poczciwych terrorystów, wśród nich homoseksualny Sadec (debiutujący 22-letni Antonio Banderas – młodziutki i seksowniutki), a także młoda dziewczyna, którą co drugi dzień jej własny ojciec zmusza do stosunku. W jednej z (mocno objechanych) ról – sam reżyser.

Po premierze krytycy zmiażdżyli film, który szybko zyskał status kultowego.

Po projekcji zapraszamy do dyskusji!

Film w wersji oryginalnej z polskimi napisami.
Wstęp wolny.

__________

Klub Filmowy LGBT to seanse filmów o tematyce homo-, bi- i transseksualnej, których nie ma w Polsce w ‘regularnej’ dystrybucji. Po każdej projekcji zapraszamy na dyskusję wokół filmu.

Mariusz Kurc – redaktor naczelny magazynu LGBT „Replika”; w radiu TOK FM współprowadzi (z Krzysztofem Tomasikiem) audycję „Lepiej późno niż wcale” o tematyce LGBT; współautor „Tęczowej rewolucji” – zbioru wywiadów z „Repliki”.

_____________________

Kolejne spotkania cyklu: 31.10, 28.11, 19.12
_____________________

Projekt „Uniwersytet Krytyczny 2014-2016” realizowany jest dzięki dofinansowaniu ze środków m.st. Warszawy.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij