Warszawa przeciwko rasizmowi i przemocy

Na ataki narażone są wszystkie osoby wyróżniające się kolorem skóry, ubiorem czy mówiące w obcym języku. Także ludzie żyjący w Polsce od lat, a nawet tutaj urodzeni. Przemoc słowna i fizyczna spotyka naszych przyjaciół, naszych sąsiadów i naszych wspólnych gości.

Fotorelacje

Ostatnio komentowane

Multimedia

Prof. Oręziak: Za CETA zapłacą najsłabsi

– Wolny handel ma swoje zalety i jest potrzebny. Ale to jest jak z darmowymi obiadami. Ktoś musi za to zapłacić. Płacą słabsi. Kraje lub grupy społeczne. – mówi prof. Leokadia Oręziak w programie Roberta Kowalskiego Sterniczki w Krytyce Politycznej.

Polish Women on Strike

Czarny Protest krzyczał nie tylko w obronie kobiet, ale w obronie całego narodu, który ma już obecnych rządów i ich niedorzeczności po prostu dosyć. Nie da się ukryć, że nastroje społeczne w dzień strajku dały nam powody do zmartwień.

Ściana furii: Chodzi o wolny wybór

– Nam nie chodzi tylko o niekaranie kobiet, ale o wolny wybór. Ratowanie naszego życia i zdrowia. O poszanowanie naszej godności, naszych praw. To, że pani Szydło teraz mówi, że nie będzie karać kobiet, to nic nie zmienia – mówiła Ewa Wieliczko w programie Roberta Kowalskiego "Sterniczki w Krytyce Politycznej".

Nie zgadzamy się na hasła „Polski dla Polaków”

– Nie zgadzamy się na rasizm, który w tej chwili się tu panoszy. Nie zgadzamy się na ksenofobię czy ferowane przez środowiska narodowe hasła „Polski dla Polaków”, którym, niestety, mamy takie wrażenie, rząd przyklaskuje – mówi Agnieszka Mikulska-Jolles w programie Roberta Kowalskiego "Sterniczki w Krytyce Politycznej".

Czarny Protest w Trójmieście

Kobiety z całą swoją odwagą i wstydem, z całą swoją złością i miłością wyszły na ulicę wspólnie wyrazić swoje emocje. W Gdyni przemarsz poprowadziły charyzmatyczne matki.

Ufajmy kobietom, bo one najlepiej wiedzą kiedy, czy i ile mieć dzieci

Ufajmy kobietom, bo one najlepiej wiedzą kiedy, czy i ile mieć dzieci. One mają sumienia, potrafią decydować za siebie i chcą być pełnoprawnymi obywatelkami naszego kraju.

  •  
  • 1 z 62