Przenosimy "Granicę" - WESPRZYJ NAS!

Świetlica Krytyki Politycznej „Na Granicy” wraz z przyjaciółmi zajmującymi się kulturą, edukacją i rzemiosłem rozpocznie już niedługo działalność w nowym miejscu. Aby to zrobić potrzebujemy Waszej pomocy finansowej!

Fotorelacje

Ostatnio komentowane

Multimedia

Dziewczyna filmowiec musi się starać dwa razy bardziej

– To jest absurdalne, że w 2016 roku musimy rozmawiać o tego typu sprawach. W Polsce przemysł filmowy funkcjonuje na męskich zasadach. Faceci są traktowani jako coś oczywistego. Kobieta-filmowiec musi być dwa razy lepsza, żeby wejść na ten sam poziom co mężczyzna – mówiła dr Karolina Kosińska w programie Roberta Kowalskiego.

Eksmitowano 40 tysięcy, ale na reprywatyzacji ucierpią wszyscy warszawiacy

Zdaniem współzałożycielki stowarzyszenia Miasto Jest Nasze, odpowiedzialność za proces warszawskiej reprywatyzacji ponosi Platforma Obywatelska.

Janicka: PiS chce autocenzury i penalizacji badań nad Zagładą

– [Nowe prawo] może powodować całkowitą autocenzurę. A w drugiej kolejności – penalizację badań naukowych – mówi dr Elżbieta Janicka w programie Roberta Kowalskiego "Sterniczki w Krytyce Politycznej".

Co trzecia osoba LGBTQI była ofiarą przemocy

– Mniej więcej jedna trzecia naszych respondentów w przeciągu ostatnich 5 lat doświadczyła różnych form przemocy. W porównaniu ze „wschodem”, nie mówiąc już o Rosji, u nas jednak jest „cywilizacja” – mówi dr Magdalena Budziszewska w programie Roberta Kowalskiego "Sterniczki w Krytyce Politycznej".

Ponad 90 proc. Polek doświadczyło przemocy seksualnej

– Próby gwałtu i gwałt najczęściej zdarzają się w rodzinie. Tylko 8 proc. gwałtów to przypadki w tzw. ciemnych zaułkach, bramach itd. Ponad 50 proc. przypadków to przypadki zgwałceń w domu kobiety – mówiła dr. Magdalena Grabowska w programie Roberta Kowalskiego "Sterniczki w Krytyce Politycznej".

Marcin Napiórkowski o książce " Powstanie umarłych"

Na powstaniu warszawskim można dokonywać dziś aktów pamięciowego wampiryzmu. Jak to możliwe, że po 72 latach kłócimy się o powstanie warszawskie? Marcin Napiórkowski odpowiada w książce "Powstanie umarłych"

  •  
  • 1 z 61