Nowość w sklepie KP!

miosz_okladka_300px.jpg

Katalog Książek KP

Najnowszy numer KP

kp29www150px.jpg

Komentarze

polska_OST_NEW01m.jpg

CYTAT DNIA

Pytałem decydentów MFW, jakie mają dowody na to, że ich neoliberalna polityka jest właściwa. Odpowiadali, że nie potrzebują dowodów. Wyglądało to tak, jakby chodziło im nie o politykę, lecz o religię. Ale to tylko część odpowiedzi. Forsowali taką politykę także dlatego, że chciało jej Wall Street. Niestabilność, kryzysy, łączenie firm, dzielenie firm to raj dla sektora finansowego, który robi na tym ogromne pieniądze.
Joseph E. Stiglitz

Książki w sklepie KP

Advertisement
Order software online
Teatr społeczny: polityka historyczna teatru Drukuj
(ost)   
23.01.2008
19 grudnia, środa, godz. 19.00, Instytut Teatralny, Al. Ujazdowskie 6
wstęp wolny

Image
Pojęcie „Teatr społeczny” zostało użyte celowo, aby uniknąć wpisywania się w dyskusję przeciwstawiającą sobie teatr zaangażowany i teatr autonomiczny, sztukę polityczną i sztukę czystą. Mówienie o teatrze społecznym ma być próbą przemodelowania słownika używanego do rozmowy o teatrze, zmiany lub reinterpretacji podstawowych kategorii, które opisują rzeczywistość teatru. Zadaniem projektu jest również stworzenie nowych kontekstów dla praktykowania i odbioru teatru.

Wykład VIII: Polityka historyczna teatru

Teatr jest spleciony z historią bardzo ścisłymi więzami. Właściwie każda inscenizacja jest rodzajem gestu pamięci - mówi nam jak pamiętamy i jak chcemy przedstawiać tekst powstały w przeszłości. Historia wkracza do teatru jeszcze innymi drzwiami. Młodzi i starzy, awangardowi i konserwatywni artyści sceny odwołują się do historii, chcą się z nią mierzyć i o niej dyskutować. Jak powinniśmy konstruować historię w teatrze? Jakiej pamięci polski teatr potrzebuje? Oto pytania, które każą zastanowić się nad polityką historyczną, którą teatr powinien zacząć uprawiać zanim zacznie to robić za niego ktoś inny.


Na podobny temat

Aktualizacja    ( 24.01.2008 )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Generated in 0.38611 Seconds