Nowość w sklepie kp

odczarowanie_okladka_m.jpg

Komentarze

polska_OST_NEW01m.jpg

CYTAT DNIA

Żeby było weselej, napiszę, jak Cię pamiętam. Pochylnia z Sali Śniadeckich, ty lecisz na czele grupy robotników i studentów goniąc bojówkę endecką, która chciała rozbić wieczór poezji różnych narodów. Masz taką minę wilkołaka, jaką umiałeś robić, zęby na wierzchu, oczy wytrzeszczone, w ręku trzymasz szczątki krzesła. I wyjesz.
list M. do Czesława Miłosza, Rok myśliwego
Advertisement
Poznań: Transformacja - stracone szanse? Drukuj
j   
26.05.2009

stracone_szanse.jpgSpotkanie wokół antologii Stracone szanse? Bilans transformacji 1989-2009 z udziałem autorów tekstów - Grzegorz Konat, Jakub Majmurek (KP) i Piotr Szumlewicz. Prowadzenie: Jarosław Urbański.


27 maja, środa, godz. 19.00, skłot Rozbrat, ul. Pułaskiego 21a, Poznań


Książka jest zbiorem esejów z krytycznej perspektywy ujmujących społeczne, ekonomiczne i polityczne przemiany zachodzące w Polsce od dwudziestu lat. W toczącej się debacie na temat transformacji dominują jak dotąd entuzjastyczne głosy, podkreślające sukcesy przemian. W opracowaniu jest przedstawione inne spojrzenie na polskie reformy.

W ujęciu autorów publikacji konflikty polityczne ostatnich lat koncentrowały się głównie wokół sporów środowiskowych. Za nimi ukrywał się głęboki konsens wobec podstaw ustrojowych, kształtu gospodarki, wizji edukacji i służby zdrowia czy relacji między państwem i Kościołem. Książka ma na celu przełamanie status quo
i przedstawienie alternatyw wobec dominujących interpretacji wydarzeń z ostatnich lat.

Komentarze
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać komentarze!

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved.”


Na podobny temat

Aktualizacja    ( 27.05.2009 )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »