NOWOŚĆ W SKLEPIE KP

Partycypacja_okladka_150px.jpg

>>Już jest: KP30!

kp30_okladka_300px.jpg

Komentarze

CYTAT DNIA

Nie możemy tworzyć idei, które będą łączyć ludzi, jeśli stracimy kontakt z tym, jakie jest ich życie. Jeśli nie wiemy, jak uznać sposób, w jaki ludzie obserwują świat, odczuwają go i doświadczają, nigdy nie będziemy w stanie pomóc im w uznaniu samych siebie albo zmianie świata na lepsze.
Marshall Berman, Przygody z marksizmem

Katalog Książek KP

Książki w sklepie KP

Advertisement
Order software online
NWS: Wielokropek - finisaż Drukuj
k   
25.01.2010

wielokropek_zdjecie.jpgSpotkanie podsumowujące projekt (…) Anny Baumgart i Agnieszki Kurant.
28 stycznia, czwartek, godz. 18.00, Nowy Wspaniały Świat, ul. Nowy Świat 63




Efemeryczna rzeźba w kształcie znaku interpunkcyjnego (…), znaku pustki i braku, 31.12.09 zawieszona w miejscu historycznej kładki, prowokuje wiele pytań.

W czasie kolejnej debaty towarzyszącej projektowi (…) zaproszeni goście:

• Dr Katarzyna Murawska-Muthesius, wicedyrektorka Muzeum Narodowego w Warszawie, historyczka sztuki, zajmuje się m.in. związkami sztuki współczesnej i ideologii
• Prof. Andrzej Leder, Instytut Filozofii i Socjologii PAN; filozof i psychiatra, autor m.in. publikacji o nieświadomym życiu miasta i traumatycznej pamięci Warszawy
• Dr Elżbieta Janicka, literaturoznawczymi i artystka-fotografik, od kilku lat realizująca autorskie projekty na temat pamięci i Holokaustu, bada obecność dyskursów pamięci w przestrzeni Warszawy. Ostatnio – na ul. Chłodnej
• Tomasz Lec, architekt, autor projektu instalacji rzeźbiarskiej, świetlnej kładki nad ul. Chłodną w Warszawie
• Paweł Pawlak, Zastępca Burmistrza Dzielnicy Wola

będą próbowali odpowiedzieć na pytania:
Czy pusty znak (…) może skupiać uwagę na istniejącym w pamięci i kulturze tabu?
Czy umiemy rozmawiać o traumatycznej przeszłości Warszawy?
Czy potrafimy o niej mówić lekko?
Czy na Chłodnej brakuje nam symbolicznej kładki?


Instalacja (…) uprzedza pomysł upamiętnienia historycznego mostu przez świetlną instalację projektu Tomasza Leca, którą to na Chłodnej planuje umieścić na stałe gmina Wola.

Projekt Anny Baumgart i Agnieszki Kurant jest kolejnym z cyklu „! Uwaga. Działania w pamięci”, realizowanym przez Muzeum Historii Żydów Polskich .

Kuratorka projektu: Ewa Toniak

Na podobny temat

Aktualizacja    ( 28.01.2010 )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Generated in 0.40860 Seconds