|
Komuna Otwock: „Sztuka według Stacha z Warty Szukalskiego” |
|
|
szg
|
|
13.02.2009 |
Wykład: Lechosław Lateński (KUL). Prowadzenie: Adam Mazur (CSW Zamek Ujazdowski, SWPS, UJ).
14 lutego, sobota, godz. 18.00, Lubelska 30/32, Warszawa
„Sztuka według Stacha z Warty Szukalskiego”, pierwsze spotkanie nowego cyklu Komuny Otwock pt. „Doświadczenie wewnętrzne. Od polityki do sztuki i z powrotem”, opowiadać będzie o Stanisławie Szukalskim, wybitnym polskim rzeźbiarzu i rysowniku okresu międzywojnia, znanego artysty wizjonera, ale i skandalisty. Wykład poprowadzi Lechosław Lateński (kierownik Katedry Sztuki Nowoczesnej na KUL), a dyskusję Adam Mazur (kurator Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, oraz wykładowca SWPS i UJ).
Podczas kolejnych odcinków, przez całą wiosnę, w siedzibie KM, posłuchać będzie można wybitnych historyków i krytyków sztuki mówiących o źródłach doświadczenia sztuki. Regularnymi gośćmi będą Lechosław Lateński, Izabela Kowalczyk oraz Paweł Polit. W drugiej części spotkań, po usłyszeniu wykładów i prezentacji odbywać się będą dyskusje z publicznością. Za każdym razem miejsce spotkania będzie zaaranżowane tak, by wystrojem odpowiadać tematyce spotkania.
„Od charakterystycznego dla działań Komuny Otwock zainteresowania polityką przechodzimy w tym sezonie do sztuki, by w dialektyczny sposób zobaczyć dzieło i jego twórcę; zobaczyć, przemyśleć i przewartościować. Wszystko po to, by móc powrócić do polityki zupełnie odmienionym i odnowionym” - tłumaczą organizatorzy.
Wstęp wolny
Na podobny temat
|
|
Aktualizacja ( 21.02.2009 )
|
znamienne, że głos w tej sprawie zabi...
@Spokojny "Overall proponuje...