NOWOŚĆ W SKLEPIE KP

Partycypacja_okladka_150px.jpg

>>Już jest: KP30!

kp30_okladka_300px.jpg

Komentarze

CYTAT DNIA

Nie możemy tworzyć idei, które będą łączyć ludzi, jeśli stracimy kontakt z tym, jakie jest ich życie. Jeśli nie wiemy, jak uznać sposób, w jaki ludzie obserwują świat, odczuwają go i doświadczają, nigdy nie będziemy w stanie pomóc im w uznaniu samych siebie albo zmianie świata na lepsze.
Marshall Berman, Przygody z marksizmem

Katalog Książek KP

Książki w sklepie KP

Advertisement
Order software online
10 grudnia: Debata made in CHINA Drukuj
h   
01.12.2010

santas_120.jpeg

Polska Zielona Sieć zaprasza na debatę made in CHINA. Spotkanie z gośćmi z Chin: Jin Wen i Debby Chan oraz pokaz filmu Warsztat Świętego Mikołaja. Wstęp wolny.

  

10 grudnia, piątek, godz. 18.00, Centrum Kultury Nowy Wspaniały Świat, Warszawa

  

Osiem na dziesięć zabawek, które dzieci znajdują pod choinką, pochodzi z fabryk w południowych Chinach. Przy ich produkcji nagminnie łamane są prawa pracownicze oraz prawa człowieka. Zapraszamy na spotkanie z gośćmi z Chin - Jin Wen, byłą pracownicą fabryki zabawek oraz Debby Chan, działaczką na rzecz praw człowieka.

  

Debacie będzie towarzyszył pokaz filmu Warsztat Świętego Mikołaja (Santa’s Workshop, prod. Lotta Fim, 2004) Problem pokazany jest z perspektywy pracowników, działaczy związkowych, oraz chińskich i zachodnich przedsiębiorców. Mimo upływu sześciu lat sytuacja nie uległa znaczącej poprawie, o czym opowiedzą Jin Wen i Debby Chan odwiedzające kraje europejskie w okresie przedświątecznego szaleństwa zakupów aby zwrócić uwagę na to, co kryje się pod metką „made in China”.

  

Organizatorzy: Polska Zielona Sieć, koło naukowe Rzeczywistość społeczna w filmie Istytutu Stosowanych Nauk Społecznych UW.

  

  


Na podobny temat

Aktualizacja    ( 10.12.2010 )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Generated in 0.39656 Seconds