NOWOŚĆ W SKLEPIE KP

Partycypacja_okladka_150px.jpg

>>Już jest: KP30!

kp30_okladka_300px.jpg

Komentarze

CYTAT DNIA

Nie możemy tworzyć idei, które będą łączyć ludzi, jeśli stracimy kontakt z tym, jakie jest ich życie. Jeśli nie wiemy, jak uznać sposób, w jaki ludzie obserwują świat, odczuwają go i doświadczają, nigdy nie będziemy w stanie pomóc im w uznaniu samych siebie albo zmianie świata na lepsze.
Marshall Berman, Przygody z marksizmem

Katalog Książek KP

Książki w sklepie KP

Advertisement
Order software online
Fotorelacja: O „Lacrimae rerum” we Wrocławiu Drukuj
dg   
26.07.2007
W środę, 25 lipca, we wrocławskiej księgarni Kapitałka odbyło się spotkanie wokół książki Lacrimae rerum Slavoja Žižka. Udział wzięli: Olga Tokarczuk, Kuba Mikurda, Piotr Kletowski. Prowadzenie: Paweł Mościcki.

Na koniec zebrani goście próbowali zinterpretować wybór reżyserów dokonany przez słoweńskiego psychoanalityka w Lacrimae rerum. Nie ulega wątpliwości, iż kryterium wyboru była ich swoista „metafizyczność”, Tokarczuk i Mikurda zaryzykowali nawet nazwanie ich twórcami religijnymi. Žižek chyba by nie miał nic przeciwko - o książce i spotkaniu Marta Pawlaczek na portalu G-punkt.pl.

Zapis dźwiękowy dyskusji w dziale Słuchowiska.



[foto 10-11: Magdalena Wach, foto 12-15: Jagoda Murczyńska]

Na podobny temat

Aktualizacja    ( 03.01.2008 )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Generated in 0.52085 Seconds