> PREMIERA 24 MAJA

Berman_okladka_300px.jpg

>>Już jest: KP30!

kp30_okladka_300px.jpg

Komentarze

CYTAT DNIA

Nie możemy tworzyć idei, które będą łączyć ludzi, jeśli stracimy kontakt z tym, jakie jest ich życie. Jeśli nie wiemy, jak uznać sposób, w jaki ludzie obserwują świat, odczuwają go i doświadczają, nigdy nie będziemy w stanie pomóc im w uznaniu samych siebie albo zmianie świata na lepsze.
Marshall Berman, Przygody z marksizmem

Katalog Książek KP

Książki w sklepie KP

Advertisement
Order software online
Kluby KP

Jednym z celów Krytyki Politycznej jest tworzenie lokalnych środowisk lewicowych, aktywnych w sferach polityki, nauki i kultury. W 2007 roku postały trzy pierwsze Kluby Krytyki Politycznej. W 2008 roku sieć Klubów rozszerzyła się o kolejne miasta. Jesienią 2009 roku otworzyliśmy pierwsze lokalne centra - świetlice KP w Trójmieście i Cieszynie. W 2011 powstała świetlica w Łodzi. Działamy także za granicą - w Kijowie, Berlinie i Londynie.

Kluby KP tworzą studenci, licealiści, młodzi naukowcy, działacze społeczni - aktywiści, którym bliski jest etos lewicowego zaangażowania w sprawy publiczne. Działają poprzez organizowanie otwartych dyskusji, warsztatów, seminariów, wystaw i festiwali, a także współpracę z innymi organizacjami społeczno-kulturalnymi.

Koordynacja Klubów KP: Agata Szczęśniak, Joanna Tokarz, Agnieszka Wiśniewska [kontakt]

Koordynatorzy Klubów Krytyki Politycznej:
Białystok: Łukasz Kuźma, Berlin: Katarzyna Fidos, Bydgoszcz: Emilia Walczak, Michał Schmidt, Bytom: Stanisław Ruksza, Cieszyn: Joanna Wowrzeczka, Gniezno: Paweł Bartkowiak, Kamila Kasprzak, Jelenia Góra: Wojciech Wojciechowski, Kalisz: Anna Domagalska, Mikołaj Pancewicz, Katowice: Łukasz Moll, Kijów: Oleksij Radynski, Vasyl Cherepanyn, Konin: Bartek Nożewski, Marcin Runowski, Kraków: Justyna Drath, Londyn: Szymon Grela, Lublin: Rafał Czekaj, Łódź: Hanna Gill-Piątek, Martyna Dominiak, Opole: Borys Cymbrowski, Szczecin: Joanna Brewińska, Toruń: Monika Szlosek, Trójmiasto: Maria Klaman, Wrocław: Dawid Krawczyk

Zobacz:
- Fotorelacja ze Zjazdu Klubów KP 2011
- Fotorelacja z warsztatów Klubów KP 2010
- Fotorelacja ze Zjazdu Klubów KP 2009


Czytaj:
2010 w Klubach Krytyki Politycznej - tekst Agnieszki Wiśniewskiej

polska_OST_NEW01.jpg Białystok Nowy-Swiat �ódź Kraków Śląsk Wrocław Poznań Toruń Gdańsk



Białystok: Parytet - narzędzie niedoskonałe, ale użyteczne Drukuj
ag   
08.03.2010
Relacja z debaty o parytetach z udziałem Kazimiery Szczuki, prof. Małgorzaty Kowalskiej oraz prof. Włodzimierza Pawluczuka. Spotkanie odbyło się 7 marca.
 
Trójmiasto: Pokaz filmu Compańeras Drukuj
mc   
08.03.2010
compaeras_smalll.jpgHistoria czterech argentyńskich kobiet w ramach Zaangażowanego Klubu Filmowego.
9 marca, wtorek, godz. 19.00, Świetlica KP w Trójmieście, ul. Nowe Ogrody 35 (II piętro) w Gdańsku
Aktualizacja    ( 09.03.2010 )
 
„Godzina Krytyczna”: Kobiety w nauce Drukuj
mj   
07.03.2010

Audycja o udziale kobiet w instytucjach naukowych oraz o tegorocznych Manifach. W programie usłyszymy m.in: Joannę Senyszyn i Agnieszkę Mrozik oraz Aleksandrę Sołtysiak. Prowadzenie: Przemysław Wiśniewski.

8 marca 2010, poniedziałek, godz. 20.00, Radio Afera 98,6MHz Poznań.

  

Aktualizacja    ( 08.03.2010 )
 
Koszalin: Podziemne państwo kobiet Drukuj
agn   
06.03.2010
ppk_w_koszalinie_s.jpgPokaz filmu dokumentalnego Podziemne państwo kobiet.
8 marca, poniedziałek, godz. 19.00, Kawiarnia BeWuA, ul. Piastowska 21, Koszalin
Aktualizacja    ( 08.03.2010 )
 
Toruń: IV Manifa Drukuj
agn   
05.03.2010
manifa2torun_s.jpgKryzys nie usprawiedliwia wyzysku - Solidarne w kryzysie.
7 marca, godz. 13.00 na starówce - startujemy pod pomnikiem Kopernika.
Aktualizacja    ( 05.03.2010 )
 
Cieszyn: Dzień otwarty i Przedszkole dla każdego Drukuj
Anna   
05.03.2010

7 marca, niedziela, od godz. 14.oo do 18.00, Klub Krytyki Politycznej na Granicy, ul. Zamkowa 1, Cieszyn.

Otwarte spotkanie lokalne połączone z prezentacją dotychczasowych działań KP. Zbiórka podpisów pod Inicjatywą Obywatelską dotyczącą upowszechnienia wychowania przedszkolnego. Podpisy można składać na rynku w Cieszynie oraz w Klubie KP na Granicy.

Aktualizacja    ( 05.03.2010 )
 
Wrocław: Wideorelacja ze spotkania wokół „Dojrzewania” Jacka Kuronia Drukuj
MagB   
03.03.2010
kuron_dojrzewanie_100px.jpgZapraszamy do obejrzenia wideorelacji ze spotkania na temat Dojrzewania Jacka Kuronia, które odyło się 14 grudnia we Wrocławiu. Goście: Karol Modzelewski, Andrzej Friszke, Leszek Koczanowicz. Prowadzenie: Michał Syska
Aktualizacja    ( 03.03.2010 )
 
Cieszyn: O sztuce w przestrzeni publicznej Drukuj
Anna   
03.03.2010
ruksza_plakat_s.jpgWykład Stanisława Rukszy, 9 marca, wtorek, godzina 19.00, Klub Krytyki Politycznej Na Granicy, ul. Zamkowa 1, Cieszyn.
Aktualizacja    ( 09.03.2010 )
 
Trójmiasto: Teraz gender! - odwołane Drukuj
mc   
02.03.2010
Z przykrością informujemy, iż planowana na czwartek 4 marca dyskusja o teorii i praktyce feminizmu oraz idei funkcjonowania gender studies z przyczyn niezależnych od organizatorów nie odbędzie się. Ustalany jest inny termin spotkania.
Aktualizacja    ( 02.03.2010 )
 
Więcej...
««  Start « Poprzednia 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 Następna » Ostatnia »»

Wyniki 892 - 900 z 1590
Generated in 0.38801 Seconds