> PREMIERA 24 MAJA

Berman_okladka_300px.jpg

>>Już jest: KP30!

kp30_okladka_300px.jpg

Komentarze

CYTAT DNIA

Życzyłbym sobie, abyśmy w obecnym stuleciu potrafili w końcu połączyć wiedzę naukową i techniczną, rozwiniętą jak nigdy dotąd w historii, z umiejętnościami ludzkimi i politycznymi, które, jak na ironię, są najbardziej w historii zacofane. Dysponujemy wszystkimi środkami naukowymi, technicznymi i nawet finansowymi, aby wykorzenić biedę, głód, ciemnotę dotykającą co najmniej połowę mieszkańców naszej planety. Dlaczego tego nie robimy? Dlatego, że brakuje nam politycznej woli, połączenia pragnienia i działania, żeby to zrobić.

Carlos Fuentes (1928-2012), Contra Bush

Katalog Książek KP

Książki w sklepie KP

Advertisement
Order software online
Gniezno: O uniwersytecie zaangażowanym Drukuj
j   
10.12.2009
Czy uniwersytet może być dzisiaj iskrą, która roznieca społeczne przemiany, tak jak to się działo w Polsce i na Zachodzie w 1968 roku? Albo czy chociaż angażuje w obywatelskie działania tworzącą go społeczność? A może wpisany w rynek i polityczno-ekonomiczne konotacje, zamiast pobudzać do rozwoju, ma dostarczać tylko wykwalifikowanych pracowników? Na powyższe pytania, a także na palące ostatnio propozycje zmian w systemie szkolnictwa wyższego (m.in. częściowej odpłatności za studia) oraz kwestie aktywności samych studentów, postarają się właśnie odpowiedzieć zaproszeni do dyskusji goście: Maciej Gdula (KP), dr Grażyna Gajewska (UAM) i Piotr Kuligowski (DZS). Spotkanie poprowadzą członkowie gnieźnieńskiego klubu Krytyki Politycznej.



Dyskusja dla której przyczynkiem stał się również projekt książki Uniwersytet Zaangażowany. Przewodnik Krytyki Politycznej, odbędzie się:
11 grudnia, piątek, godz. 13.00, Kolegium Europejskie, ul. Kostrzewskiego 5-7

Na podobny temat

Aktualizacja    ( 24.02.2010 )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Generated in 0.54185 Seconds