> PREMIERA 24 MAJA

Berman_okladka_300px.jpg

>>Już jest: KP30!

kp30_okladka_300px.jpg

Komentarze

CYTAT DNIA

Życzyłbym sobie, abyśmy w obecnym stuleciu potrafili w końcu połączyć wiedzę naukową i techniczną, rozwiniętą jak nigdy dotąd w historii, z umiejętnościami ludzkimi i politycznymi, które, jak na ironię, są najbardziej w historii zacofane. Dysponujemy wszystkimi środkami naukowymi, technicznymi i nawet finansowymi, aby wykorzenić biedę, głód, ciemnotę dotykającą co najmniej połowę mieszkańców naszej planety. Dlaczego tego nie robimy? Dlatego, że brakuje nam politycznej woli, połączenia pragnienia i działania, żeby to zrobić.

Carlos Fuentes (1928-2012), Contra Bush

Katalog Książek KP

Książki w sklepie KP

Advertisement
Order software online
Bydgoszcz

Krytyka Polityczna prowadziła w Bydgoszczy systematyczne działania związane z Festiwalem Prapremier, podczas którego kojarzeni z KP dramaturdzy i reżyserzy prezentowali swoje nowe realizacje sceniczne. W czasie festiwalu w 2007 roku odbyły się warsztaty Nowej Siły Krytycznej prowadzone przez Igora Stokfiszewskiego, a w roku 2008 urządziliśmy dyskusję wokół książki Polityka Teatru Pawła Mościckiego.

W styczniu 2009 roku powstał systematycznie działający Klub Krytyki Politycznej w Bydgoszczy. Klub nicjuje dyskusje na tematy polityczne i artystyczne, organizuje debaty, przeglądy filmowe, angażuje się w lokalne życie społeczno-kulturalne.


Koordynatorzy Klubu KP w Bydgoszczy: Emilia Walczak, Michał Schmidt


Kontakt: emilia.walczak[at]poczta.krytykapolityczna.pl



Bydgoszcz: Spotkanie z Jasiem Kapelą Drukuj
j   
17.02.2009
Spotkanie wokół książki Stosunek seksualny nie istnieje. Gość: Jaś Kapela. Prowadzenie: Szczepan Kopyt.
19 lutego, czwartek, godz. 17.00, Empik, ul. Gdańska 15, Bydgoszcz
Aktualizacja    ( 19.02.2009 )
 
Wyborcza o Klubie KP w Bydgoszczy Drukuj
dg   
18.01.2009
W Bydgoszczy rusza Klub Krytyki Politycznej i zapowiada rewolucję! Inauguracja przedsięwzięcia w środę i czwartek - „Gazeta Wyborcza Bydgoszcz” z 16 stycznia 2009.
Aktualizacja    ( 21.01.2009 )
 
Bydgoszcz: Lewica - kryzys - prawica Drukuj
j   
13.01.2009
Zapraszamy na spotkanie otwierające działalność Klubu Krytyki Politycznej w Bydgoszczy. Goście: Rafał Ziemkiewicz, Sławomir Sierakowski i Karol Zamojski. Prowadzenie: Igor Stokfiszewski.
21 stycznia, środa, godz. 18.30, Klub Mózg, ul. Gdańska 10, Bydgoszcz
Aktualizacja    ( 21.01.2009 )
 
Bydgoszcz: Polska emigracja - one way ticket? Drukuj
ms   
14.10.2008
Zapraszamy do Bydgoszczy na spotkanie w ramach Festiwalu Prapremier - o współczesnej emigracji zarobkowej i politycznej Polaków dyskutować będą Adam Leszczyński i Karol Zamojski. Spotkanie poprowadzi Maciej Gdula.
15 października, środa, godz. 18.00, Foyer Małej Sceny, Teatr Polski w Bydgoszczy, Mickiewicza 2, Bydgoszcz.
Aktualizacja    ( 15.01.2009 )
 
Festiwal Prapremier w Bydgoszczy Drukuj
Bartosz Frąckowiak   
29.09.2007
Image
Zapraszamy na Terrordrom Breslau Wiktora Rubina i Bartosza Frąckowiaka, Był sobie Polak, Polak, Polak i Diabeł Pawła Demirskiego, warsztaty Nowej Siły Krytycznej prowadzone m.in. przez Igora Stokfiszewskiego i Aneks poświęcony twórczości Elfriede Jelinek.
29 września - 6 października, Bydgoszcz
Aktualizacja    ( 15.01.2009 )
 
««  Start « Poprzednia 1 2 3 Następna » Ostatnia »»

Wyniki 19 - 23 z 23
Generated in 0.23492 Seconds