> PREMIERA 24 MAJA
>>Już jest: KP30!
Komentarze
CYTAT DNIA
Życzyłbym sobie, abyśmy w obecnym stuleciu potrafili w końcu połączyć wiedzę naukową i techniczną, rozwiniętą jak nigdy dotąd w historii, z umiejętnościami ludzkimi i politycznymi, które, jak na ironię, są najbardziej w historii zacofane. Dysponujemy wszystkimi środkami naukowymi, technicznymi i nawet finansowymi, aby wykorzenić biedę, głód, ciemnotę dotykającą co najmniej połowę mieszkańców naszej planety. Dlaczego tego nie robimy? Dlatego, że brakuje nam politycznej woli, połączenia pragnienia i działania, żeby to zrobić.
Carlos Fuentes (1928-2012), Contra Bush
Książki w sklepie KP
|
Order software online
|
Rebelia Art |
|
|
ASz
|
|
07.07.2005 |
|
Magazyn Sztuki w koalicji z Komuną Otwock i Kolonią Artystów ze Stoczni Gdańskiej organizują akcję artystyczną przeciwko zawłaszczaniu przestrzeni publicznej przez prawicę. Zachęcają do manifestacji oporu i dekonstrukcji oficjalnego języka. Sztuka robi się nudna, gdy artyści nie rozumieją rzeczywistości i niesieni kolektywnym pędem powtarzają gesty polityków i są echem masmediów. Dziś, tak samo jak kiedyś, opresantem jest oficjalny język. Trzeba go dekonstruować. Trzeba działać, manifestować wyraźną postawę broniąc choćby dobrego smaku, elementarnych zasad poszanowania godności. Wytykać politykom ich estetyczną grozę. Wytrącać z roli, wykolejać socjotechniki wyborcze - pisze Ryszard Ziarkiewicz, redaktor naczelny Magazynu Sztuki i namawia do podjęcia prób aktywnego manifestowania oporu. - Nie chcemy listów, petycji i podpisów. Czekamy na konkretne projekty, działania, komentarze, na spektakularne akcje i polityczne sabotaże. Magazyn Sztuki w koalicji z Komuną Otwock i Kolonią Artystów ze Stoczni Gdańskiej będzie je dokumentować, powielać i rozpowszechniać. Być może przed samymi wyborami zrobimy wystawę. Naszą patronką jest Wiktoria CUKT!
W ramach akcji powstało już kilkanaście projektów plakatów. Magazyn Sztuki stworzył też serię politycznych koszulek w duchu rebelii, kontestacji i dobrych wzorów. Autorzy wzorów to Grzegorz Laszuk - szef „Komuny Otwock”, grafik - który proponuje radykalne hasła polityczne, Anka Witkowska - artystka i graficzka - która okrutnie parafrazuje hipermarketowe hasła, Robert Rumas - artysta, autor wielu boleśnie szczerych realizacji - porusza się w sferze religii i obyczajowości.
Więcej na stronach: www.magazynsztuki.pl
Na podobny temat
|
|
Aktualizacja ( 07.07.2005 )
|
|
|
|
Komentator internetowy w randze chło...
jest osnowa ale gdzie wątek?