Nowość w sklepie kp

odczarowanie_okladka_m.jpg

Komentarze

polska_OST_NEW01m.jpg

CYTAT DNIA

Żeby było weselej, napiszę, jak Cię pamiętam. Pochylnia z Sali Śniadeckich, ty lecisz na czele grupy robotników i studentów goniąc bojówkę endecką, która chciała rozbić wieczór poezji różnych narodów. Masz taką minę wilkołaka, jaką umiałeś robić, zęby na wierzchu, oczy wytrzeszczone, w ręku trzymasz szczątki krzesła. I wyjesz.
list M. do Czesława Miłosza, Rok myśliwego
Advertisement
Kraków: Media, ciało, seksualność Drukuj
szcz   
21.02.2010
Cykl spotkań w Muzeum Narodowym w Krakowie.

22
 luty - 22 czerwca, poniedziałki, g.18.00, gmach główny Muzeum Narodowego, sala „U Samurajów”. 

22
lutego - Ponowoczesne reżimy seksualność i kultury audiowizualna

15
marca - Nowe seksualności kobiece (?) i telewizja

19
kwietnia - Media a seksualność gejów i lesbijek cz. 1

17
maja (termin roboczy) - Media a seksualność gejów i lesbijek cz. 2

22
czerwca - Seksualność i nowe media

Prowadzenie: Samuel Nowak (doktorant w Instytucie Sztuk Audiowizualnych UJ).

Cykl ma na celu wprowadzenie uczestników i uczestniczek w problematykę ciała, płci i seksualności w przekazie medialnym i jego społecznym kontekście. Interesować nas będą szeroko rozumiane media elektroniczne i media mobilne, jednak szczególny nacisk zostanie położony na telewizję i praktyki z nią związane. W ramach wykładów zostaną omówione podstawowe kwestie teoretyczne oraz przywołane wybrane nurty w badaniach nad  płcią i seksualnością w mediach. Każde spotkanie będzie ilustrowane fragmentami seriali, programów telewizyjnych i/lub prezentacją materiałów internetowych.

Wstęp wolny!

Komentarze
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać komentarze!

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved.”


Na podobny temat

Aktualizacja    ( 21.02.2010 )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »