Nowość w sklepie KP!

miosz_okladka_300px.jpg

Katalog Książek KP

Najnowszy numer KP

kp29www150px.jpg

Komentarze

polska_OST_NEW01m.jpg

CYTAT DNIA

Pytałem decydentów MFW, jakie mają dowody na to, że ich neoliberalna polityka jest właściwa. Odpowiadali, że nie potrzebują dowodów. Wyglądało to tak, jakby chodziło im nie o politykę, lecz o religię. Ale to tylko część odpowiedzi. Forsowali taką politykę także dlatego, że chciało jej Wall Street. Niestabilność, kryzysy, łączenie firm, dzielenie firm to raj dla sektora finansowego, który robi na tym ogromne pieniądze.
Joseph E. Stiglitz

Książki w sklepie KP

Advertisement
Order software online
„Tak” dla ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie Drukuj
ASz   
15.02.2005
Centrum Praw Kobiet zaprosza na pikietę pod Sejmem 16 lutego o godzinie 10.00. CPK apeluje do Sejmu i Senatu o podjęcie w trybie pilnym prac nad rządowym projektem ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie tak, aby mogła ona jak najszybciej stać się obowiązującym prawem. Ustawa m.in. nakazuje opuszczenie domu przez sprawcę przemocy i ogranicza kontakty sprawcy z ofiarą.
Jak wynika z badań CBOS około 1/6 kobiet przyznaje, że było ofiarami przemocy fizycznej ze strony swoich mężów. Ponadto, w roku 2004 w wyniku „nieporozumień” rodzinnych zostało zabitych 296 osób na ogólną liczbę 980 zabójstw. Ogólna liczba ofiar przemocy domowej, według policyjnej „Niebieskiej Karty” wyniosła 22610 osób (OŚKa).

Na podobny temat

Aktualizacja    ( 15.02.2005 )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Generated in 0.37988 Seconds